Vefk Nasıl Yapılır?

Kadim ilimlerin en eskilerinden olan ve her dönemde adından bir şekilde söz ettiren vefk çalışmaları pek çok yöntem ile yapılabilir. Genellikle, yaygın biçimde kağıt kullanılarak gerçekleştirilen vefk çalışmaları, insanların dünyevi alemde yaşadıkları sorunların neredeyse tamamına bir şekilde derman olmak için, gaybi alemlerin ve duaların efsunlu gücünü kullanmaktadır.

Vefk nedir denildiğinde akla gelen ilk kelimelerden olan tılsım sözcüğü, vefk için hem yanlış hem de doğru bir seçimdir. Çünkü, vefk tılsımlara benzer bir şekilde hazırlanmaktadır. İçerisine, pek çok kadim ilim kullanılarak yazılan yazılar ve okunan dualar, tılsımlar ve muskaların yazım yöntemlerine benzer. Ancak, tılsımlardaki gibi büyü kullanılmaz. Bu nedenle, vefkin yapılışı, tılsımlardan net bir şekilde ayrılmaktadır.

İnsanların merak ettiği bir diğer konu olan vefkin ne zaman etki edeceği meselesi ise tamamen değişkendir. Özellikle yapılış amacına bağlı olarak farklılık gösteren sürelerde vefkin etkisi ortaya çıkar. Farklı kavramlar içeren ve her biri özel uzmanlık gerektiren çok sayıda kadim ilim ile hazırlanan vefk, hazırlayan hocanın maharetine ve ne için hazırlandığına bağlı olarak, ortalama birkaç gün ile bir hafta arasında etkilerini göstermeye başlamaktadır.

Medyum hoca, bu özel çalışmada her zaman maharetlerini kullanmak zorundadır. Her biri, neredeyse yıllar boyu çalışma ve araştırma gerektiren, kimi zaman el verme yöntemi ile nesilden nesle aktarılan kadim bilgilere ihtiyaç duyan vefk işi oldukça özeldir. Bu nedenle, vefk nasıl yapılır sorusunun cevabı, dışarıdaki insanlar tarafından alınamamakta, sadece medyum hocalarda bilgisi bulunmaktadır.

Çok sayıda amaç için kullanılabilen vefk, özel olarak sizin için hazırlanır. İsteğiniz doğrultusunda, nasıl kullanacağınıza dair bilgi verilerek size iletilen vefk, etkisini elinize aldığınız ilk andan itibaren göstermeye başlar, ancak isteklerinizin ne zaman tam olarak gerçekleşeceğini bilmek mümkün değildir.

Vefk yapan hocalar hakkındaki yorum ve şikayetleri geniş kitlelerle paylaşmak amacıyla kurulan sitemize gelen yorumları incelemek ve kendiniz de yorum yapmak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir